8 neobyčejně zajímavých míst pro akvárium

Akvárium se sladkou nebo slanou vodou může být úžasná dekorace každé místnosti, které zcela jistě přidá exotický šmrnc.

Platí, že čím větší jsou rozměry akvária, tím větší je jeho účinek na atmosféru v místnosti. Můžete si sice koupit těžký nábytek speciálně navržený tak, aby udržel stovky nebo tisíce litrů vody, ale ten je zase tak velký a objemný a často zabírá hodně místa. Namísto toho, proč akvárium nezabudovat do stavební konstrukce? Nebo do stávajícího nábytku, i když zde musíme vzít v potaz jeho nosnost. Přinášíme vám 8 dech beroucích nápadů, které vás mohou inspirovat.

1. Kuchyňské ostrovy

01

Zde vidíme práci architektů ze studia Piatti. Polovinu kuchyňského ostrova tvoří bohatě zdobené akvárium.

02

Následující ukázkou je neuvěřitelný kuchyňský ostrov (otištěný v magazínu The Kitchn), který je sám opticky zvětšen obrovským akváriem.

2. Kuchyňské linky

Kuchyňské linky jsou často spojeny s podlahou a stropem přičemž mají mezeru pro pracovní desku. Pokud si můžete dovolit obětovat kus místa pracovní desky, proč ho nevyužít pro akvárium?

03

Zde je úžasný příklad převzatý z magazínu Paradise Home. Akvárium nejenže využívá prostor v kuchyňské lince, ale také odděluje místnost.

04

Další příklad od Lush Home ukazuje skříň s horním a dolními poličkami s uprostřed umístěným akváriem, které odděluje kuchyň od chodby nebo obývacího pokoje.

05

Toto akvárium zabudované v kuchyňské lince oživuje jídelní prostor.

3. Mezi místnosti

Pokud máte možnost využít akvárium, abyste rozdělili dva, pak je to výborná volba, kterou navíc ušetříte místo.

06

Akvárium zde využívá výhody klenutého průchodu. Převzato z magazínu Design Rulz.

07

Stěna z masivu oddělující jídelnu od obývacího pokoje. Zdroj: Home Designing.

08

Mohutné válcové akvárium, které nápaditě využívá roh velkého obývacího pokoje, pěkně ladí s designem interiéru vyvedeném v exotickém stylu. Převzato z magazínu Lush Home.

4. Konferenční stolky

Pokud si myslíte, že akvária zabudovaná v kuchyňských ostrovech jsou elegantní, určitě se vám budou líbit akvária, která jsou integrována v konferenčních stolcích. Firma 4 Fish Tank vyrábí a prodává následující úžasné konferenční stolky v rozličných tvarech, rozměrech a stylech, kde sklo tvoří značnou část materiálu, ze kterého je stolek vyroben a můžete si tak vychutnat pohledy na ryby.

09

Velký konferenční stolek se zabudovaným akváriem.

10

Konferenční stolky vybavené akváriem mohou mít různé tvary.

11

Konferenční stolek s akváriem může být chloubou obývacího pokoje.

5. Okolo krbu

Existuje řada různých způsobů, jak ozvláštnit nudně vypadající krb, ale snad nikoho dřív nenapadlo něco tak originálního jako vestavět do něho akvárium. Jedinou věc, kterou byste si při každém použití krbu měli opravdu pohlídat, je teplota vody. Pokud ovšem při stavbě použijete dostatečnou vrstvu nehořlavé tepelné izolace např. foukané minerální vlny, nemusíte se ničeho obávat.

12

Akvárium zabudované ve zdivu nad krbem v ložnici otištěný v magazínu Design Rulz.

13

Vítězství v kategorii netradičních akvárií si připisuje toto obrovské akvárium zcela obklopující krb, jehož fotografii uveřejnil magazín If It’s Hip It’s Here. Tato nádhera zdobí zřejmě nějaký obývací pokoj nebo vestibul luxusního hotelu. Dovedete si představit mít něco tak unikátního ve všem domově?

6. Nad vaší postelí

Proč mít u postele velké čelo, když můžete místo něj mít obrovské akvárium. Na následujících snímcích jsou hotelové pokoje se zabudovanými akvárii. (Převzato z magazínu Real House Design)

14

Velké akavárium v ložnci vám doslova umožní spát s rybami.

15

Menší akvárium zabudované do zdi je zarámováno a imituje tak obraz.

7. Přímo ve vašem nábytku

Pokud jste kreativní bytost, můžete se rozhodnout pro zcela výjimečný akvarijní nábytek.

16

Moderní obývací stěna uveřejněná v magazínu Vizmac obsahuje ve svém středu akvárium.

17

Zde je něco, co nevidíte každý den – akvárium ve stylu podlouhlých mechanických hodin (vyšlo v magazínu Spicy Tec). Krmit rybičky v tomto případě nezapomenete.

18

Elegantní a fascinující nápad přinesl magazín Buzz Buzz Home: Pokud vlastníte vysloužilé piano, můžete z něj odstranit struny a jeho horní části zabudovat akvárium.

8. Tam, kde ho může vidět každý

19

Akvária v patře jsou nápaditou alternativou k obyčejnému zábradlí. Převzato z magazínu Design Rulz.

Originál článku (v angličtině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se