Chlívek proměnili v romantický domek

Chlívek proměnili v romantický domek 01

Dnes vám přiblížíme proměnu opuštěné kamenné ruiny v útulný dům pro víkendové nebo prázdninové pobyty.

Dům se nachází v severozápadním Portugalsku vedle národního parku Peneda-Geres , který patří mezi nejkrásnější oblasti Pyrenejského poloostrova. Tato oblast přitahuje každý rok turisty z celého světa, kteří na portugalský venkov přijíždějí hlavně proto, že chtějí mít během dovolené svatý klid a být daleko od rušných velkoměst. Tomu, kdo chce na venkově bydlet stylově a přitom se nechce vzdát luxusu a pohodlí, doporučujeme navštívit tento dům, který dostal jméno Kiko. Architekti ze studia RH Casas de Campo Design zde odvedli pořádný kus práce, když z chátrajícího kamenného chléva vytvořili okouzlující domek, který každého hosta překvapí svým šarmem.

Chlívek proměnili v romantický domek 02

Sotva lze uvěřit, že z opuštěné a zapomenuté ruiny vznikl vkusný a moderní domov. Architekti zde postupovali co nejobezřetněji, aby znovu postavili venkovský dům, který hodnověrně zapadá do okolní zástavby.

Po trpělivé přestavbě vznikl moderní domek, který se blyští v novém kabátě a přitom neztratil ani špetku ze svého historického vzezření. S fasádou z přírodního kamene, střešní krytinou z tradičních tašek a malými okny harmonicky splývá s okolním prostředím. Podívejme se, jak to vypadá uvnitř…

Moderní interiér

Chlívek proměnili v romantický domek 03

Panečku! Tak tohle by asi nikdo nečekal: Uvnitř se kamenný domeček prezentuje supermoderně. Základem jsou teplé tóny přírodního dřeva a decentní využití barev, které doplňují čisté linie nadčasového nábytku. Překvapivé je, jak hodně světla dopadá úzkými okny do obytného prostoru. Velká místnost v přízemí slouží jako kuchyň a obývák. Technicky je dům zařízen na nejnovější úrovni. Je vybaven klimatizací, připojením k internetu a LED televizory

Cool kuchyň

Chlívek proměnili v romantický domek 04

Zde vidíme perfektně vybavenou kuchyňskou linku, která se vyznačuje moderním vzhledem.

Komfortní patro

Chlívek proměnili v romantický domek 05

V patře se nachází velká ložnice, která sousedí s koupelnou. Také zde na nás dýchne uvolněná atmosféra a pohodlí. Přirozené teplé tóny a použití vysoce kvalitních materiálů dominují celému prostoru.

Sladké sny

Chlívek proměnili v romantický domek 06

Dostatečně vysoká dvojpostel s čelem z měkkých textilií a pohodlnou matrací na roštu je zárukou dobrého odpočinku a sladkých snů. Horní patro je pěkně prosvětleno denním světlem skrze protáhlé okno.

Luxusní koupelna

Chlívek proměnili v romantický domek 07

Zlatým hřebem tohoto domku je koupelna, která je od ložnice originálně oddělena skleněnou stěnou. Prostorný a bezbariérový sprchový kout využívá jednak pevně nainstalovanou extra-velkou hlavici u stropu, tak i malou hlavici umístěnou na flexibilní trubici. Průsvitné skleněné umyvadlo propůjčuje koupelně punc lázeňské atmosféry. Vše je podtrženo nápaditým a vkusným mozaikovým obložením.

Celý článek je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se