Je to možné? Kuchyň na 1 m2

Kompaktní mini-kuchyň je plnohodnotná, ergonomicky optimalizovaná kuchyň na ploše pouhého 1 m2.

Obsahuje ledničku, dvou plotýnkovou indukční desku, troubu, dřez, ukládací prostor a jídelní stůl. S tímto geniálním konceptem od německé firmy Krinola se může efektivně a přitom příjemně využít omezený prostor pro bydlení.

Možná si myslíte, že v malých kuchyních nelze pořádně uvařit a že jsou dobré leda tak na ohřívání párků. Chtěli bychom vám proto představit jednu malou kuchyň, která tento předsudek zcela vyvrací. Kompaktní small type mini-kuchyň je totiž plnohodnotnou, ergonomicky optimalizovanou kuchyní na ploše pouhého 1 m2. Obsahuje ledničku, dvouplotýnkovou indukční desku, troubu, dřez, ukládací prostor a jídelní stůl. S tímto geniálním konceptem od německé firmy Krinola se může efektivněji a flexibilněji využít omezený prostor pro bydlení. Ukážeme vám, co všechno tato mini-kuchyň dokáže.

Koncept

Kompaktní kuchyň je rozčleněna na tři hlavní funkce. Stůl, který zakrývá vlastní kuchyň v zavřeném stavu. Pokud ho otočíme na strany, tak se zpřístupní kuchyňská jednotka s dřezem, ledničkou a ukládacím prostorem. V trupu této jednotky je umístěn oddíl s varnou deskou a troubou. Po vytažení tohoto oddílu se objeví indukční plotny.

Dobře zamaskováno

V uzavřeném stavu nelze rozpoznat, že small type je ve skutečnosti kuchyň, jelikož zdařile navozuje zdání, že se jedná o běžný kus nábytku, který elegantně zapadá do bytového prostředí a šetří místo. Teprve při samotném použití se promění v ergonomicky koncipovaný kuchyňský objekt.

Pohodlně vysouvací

Otevření kuchyně pomocí vysunutí a její používání symbolizuje její šetrnost k přírodním zdrojům. V zavřeném stavu působí kompaktní kuchyň nenápadně a skrze lakované postranní plochy je dosaženo i optického zmenšení. Po jejím otevření se objeví i plochy přírodního dřeva.

Praktické, ergonomické, komunikativní

Indukční varná deska je umístěna v ergonomicky optimalizované pracovní výšce. Pracovní deska s dřezem a vysouvatelnou vodovodní baterií je z bukové překližky, která je lakovaná přírodní pryskyřicí. Šuplíky a ukládací prostor jsou oboustranně plně vysouvatelné a tudíž přístupné z obou stran. Small type jakožto volně stojící kus nábytku navíc podporuje i mezilidskou komunikaci, neboť může více uživatelů stojících naproti sobě zároveň připravovat jídlo a vařit. Mini-kuchyň je v tedy tomto konceptu zredukována na vše podstatné, co od správné kuchyně očekáváme – příprava jídla, vaření a pečení.

Originál článku (v němčině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se