Kancelář v borové šišce

Kancelář v borové šišce 01

V západní Evropě a v USA je široce využívána práce z domů, tedy tzv. home-office. Tento trend se postupně prosazuje i v České republice, neboť je jasné, že v době internetu a mobilních telefonů nemusíme nutně trávit na pracovišti celou pracovní dobu.

Je zde také nesporný ekologický přínos, neboť prací z domů se šetří pohonné hmoty, které by musely být jinak spáleny, když se lidé dopravují do práce auty. Pokud by se práce z domu více rozšířila, ubylo by dopravních zácp, které nastávají zpravidla v době před a po konci obvyklé pracovní doby. Lidé by tak ušetřili mnoho času zbytečně stráveného popojížděním ucpanými silnicemi.

Kancelář v borové šišce 02

Většina zaměstnanců využívající práci z domů si většinou vytvoří svoji pracovnu z obývacího pokoje, což vyžaduje i toleranci ostatních členů rodiny. V Anglii si toho všiml architekt a bystrý podnikatel Chris Sneesby a začal vyrábět originální a ergonomickou kancelář připomínající borovou šišku, kterou si můžete nechat umístit na zahradu. Svůj originální produkt nazval Archipod. Na americkém trhu se vyrábí v licenci a prodává se pod jménem Podzook. Ve většině zemí není nutné mít k instalaci Archipodu žádné stavební povolení.

Kancelář v borové šišce 03

Vnitřní průměr v nejširším místě je 2,9 m a výška je 2,5 m. Stěnu kanceláře tvoří zahnuté překližky, mezi kterými se nachází tepelná izolace ze skelné vlny. Vnitřní obložení je ze sádrokartonu, přičemž povrchová úprava stěn je tvořena tak, že žádné spoje nejsou viditelné. Vnější obložení tvoří cedrové šindele, které mohou být na přání zákazníka povrchově upraveny glazurou. Pro zajištění dostatku denního světla a větrání je Archipod vybaven výklopným střešním oknem o průměru jednoho metru z dvojitého polykarbonátového skla.

Kancelář v borové šišce 04

Uvnitř kanceláře se nachází ergonomický polokruhovitý psací stůl s hloubkou 700 mm a efektivní zakřivenou délkou 3,1 m. Deska stolu obsahuje dva kabelové prostupy a na spodní straně kabelový žlab. Kancelář je osvětlena šesti bodovými světly s možností regulace intenzity osvětlení. Mezi další výbavu patří elektrická zásuvka s pojistkou a zásuvka na síťový kabel. Archipod je vytápěn elektrickým radiátorem. Betonové bloky na základovou desku jsou dodávány výrobcem, takže potřebujete jen připravit místo, kam chcete kancelář umístit.

Celý článek (v angličtině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se