Když se ložnice promění v obývák za pár sekund

Podlahová plocha bytů je v centrech velkých měst na celém světě velmi drahá. Dnes panuje mezi lidmi zažitá představa, že ten, kdo chce bydlet v centru a přitom nechce vydat za byt horentní sumu, musí se spokojit s malým bytem.

A k tomu ještě má být připraven obětovat určitý komfort, na který byl zvyklý ve větším bytě nebo domě. Bydlení v malých bytech přitom ale komplikované vůbec být nemusí. Podnikatel Simon Woodroffe je specialista na to, jak pohodlně bydlet i ve velmi malých bytech.

Inspirací se mu staly miniaturní byty v Japonsku, tedy v zemi s vysokou hustotou zalidnění a velmi drahými nemovitostmi. Woodroffe, potom co úspěšně rozjel svůj hotelový řetězec YOTEL s malými, ale chytře zařízenými pokoji, rozšířil svoje podnikání a dnes nabízí koncepci luxusního bydlení v malých bytech za ceny dostupné průměrnému člověku.

Filozofie firmy YO! Home je co nejchytřeji využít každý čtvereční metr podlahové plochy. Pomocí posuvných stěn, systému protizávaží, jednoduché elektroniky a dalších minimalizačních technik vyvinul způsoby, jak chytře kombinovat jednotlivé kusy nábytku.

Absolutním vrcholem je možnost automatické proměny celé místnost stiskem tlačítka. Část podlahy s manželskou postelí i s nočními stolky se pomocí výtahu zasunou do stropu a z podlahy se vysune obývák se sedací soupravou. Využití plochy se tím až ztrojnásobí. I v malém bytě můžete klidně mít ložnici s velkou dvojpostelí, plnohodnotný obývák, kuchyňskou linku, vinotéku a domácí kino.

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 01

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 02

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 03

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 05

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 06

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 07

Když se ložnice promění v obývák za pár sekund 08

Originál článku (v angličtině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se