Moderní krychlový dům souzní s okolní přírodou

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_1

Rodinný dům od ukrajinských architektů ze studia Yakusha Design prezentuje elegantní architekturu citlivě a esteticky zasazenou do okolní přírody.

Již samotná procházka po travnatém pozemku okolo domu mezi vzrostlými borovicemi ve vás navodí atmosféru uvolnění, oddechu a regenerace. Architekti se zde rázně postavili proti nešvarům dnešního stavebnictví, kdy jsou vzrostlé stromy na pozemku vnímány spíše jako obtěžující překážky stavebním strojům, než prvky spoluvytvářející budoucí duch místa. Dům je z částí obložen dřevem a navozuje dojem dvou krychlí zaklesnutých do sebe. Předěl mezi nimi je doplněn o osvětlení dlouhými zářivkami osvětlující chodník okolo domu teplou žlutou barvou. Mezi ostatními stavebními materiály byl také použit beton s exponovaným světlým nebo šedým kamenivem a dřevo s povrchovou úpravou jako ořech.

 Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_2

Dvoupodlažní dům je situovaný ve městě Buča v Kyjevské oblasti na Ukrajině a disponuje celkem 360 m2 podlahové plochy. Obsahuje velkou obývací místnost s jídelnou a kuchyňským koutem, dále ložnici, dva dětské pokoje, dvě koupelny a garáž pro dvě auta.

 Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_3

Rozlehlá obývací místnost, kde se setkávají všichni členové rodiny, disponuje vysokým stropem a obrovským oknem. Tím dominuje celému objektu. Místnost byla navržena tak, aby se širší rodina majitele mohla pohodlně sejít, aby spolu vařili, jedli, odpočívali, četli, dívali se na televizi a užívali si jeden druhého. Je vybavena kuchyňský koutem, barovým stolem a velkým jídelním stolem. Atmosféru dotváří stropní designové osvětlení.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_4

Velká místnost má funkci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Díky obrovskému oknu je tam, kde rodina tráví nejvíce času, vždy dostatek denního světla. Dle psychologů je ideální, když je člověk přes den vystaven co nejvíce dennímu světlu a v noci co největší tmě. Jedině tak se vytváří v lidském těle hormon dobré nálady a spánek je kvalitní.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_5

Minimalistickou elegancí se vyznačuje odpočinkový kout s koženou sedací soupravou. Místo konferenčního stolku slouží dva masivní špalky z kulatiny. A zde je další ukázka nápaditého designu: V rohu je velký obraz majitelovy pětičlenné rodiny namalovaný v impresionistickém stylu. Tím, že záměrně není zarámován a je jako by jen opřen o zeď, si ho každá návštěva hned všimne.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_6

Dřevěné schodiště s decentním zábradlím z tvrzeného skla, které skoro není ani vidět, neruší moderní vzhled interiéru.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_7

Hluchý prostor pod schodištěm vyplňuje ladná dekorace ze zakrslých dřevin zasazených ve vysokých květináčích z opracované kulatiny. Na stole jsou umístěny skleněné vázy v barvě desky stolu.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_8

Osvětlení chodby obstarává jedna dlouhá LED zářivka a čtyři LED stropní světla. Pěkný designový prvek tvoří velké zrcadlo, které je zasazeno v masivním rámu s oprýskaným nátěrem. Představuje tak ostrý protiklad preciznosti, která ho obklopuje.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_9

Koupelna s vanou, WC a umyvadly s designovými vodovodními bateriemi dodržuje jednotu barev interiéru. Velké zrcadlo vytváří efekt optického zvětšení místnosti.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_10

Dívčí dětský pokoj s minimem nábytku a dekorace vyniká prostorností. Děvčata mají dost místa na podlaze, kde si mohou rozložit hračky a rozvíjet tak svou fantazii. Praktický dlouhý stůl přijde vhod, až se holky budou učit do školy.

moderni krychlovy dum 11

Do spacího patra pro dvě děvčata je integrována skříň na oblečení nebo hračky a dále gauč, kam mohou posadit svoje kamarádky.

moderni krychlovy dum 12

Rodiče správně chápou, že výchova profesionálního fotbalisty zažíná již od kolébky. Dětský pokoj pro chlapce proto není zatížen zbytečnou dekorací a raději poskytuje dost prostoru na to, aby si v něm mohl od útlého věku hrát s míčem a trénovat hlavičky nebo střelbu na bránu, lépe řečeno na dveře.

Moderní krychlový dům od Yakusha Design souzní s okolní přírodou_foto_13

Ložnice v tónech černé, bílé a dřeva. Masivní kusy kulatiny zde neotřele nahrazují noční stolky. Správně zvolené dlouhé těžké závěsy vytvářejí dokonalou tmu v noci a přispívají tím ke kvalitnímu spánku obyvatelů.

Originál článku (v angličtině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se