Pětihvězdičkovou koupelnu můžete mít i doma

koupelna intro

Je fascinující, jak koupelny v luxusních hotelech často vyzařují přátelskou a útulnou atmosféru, ačkoliv jsou minimalisticky zařízené. Přinášíme vám 7 tipů, jak byste si mohli vylepšit vaši koupelnu.

 1. Šetřete s barvami

Pestré barevné vzory možná působí vesele, ale místnost opticky zmenší. Rozhodněte se pro dvě, nejvýše tři střízlivé barvy: Například béžová a hnědá v kombinaci s bílou působí teple nebo zvolte chladnější variantu černá, béžová, bílá apod.

2. Schovejte předměty denní potřeby

Na vystavené kartáčky, nůžky na nehty, vatové tampóny opravdu není pěkný pohled. Předměty, které nepoužíváte tak často, byste měli uložit do skříňky, a tím je ukrýt před zraky vašich hostů. Jen to co musí být opravdu k ruce, umístěte do praktického držáku.

koupelna 02

Foto: Magazín Planungswelten

3. Slaďte barvy textilu

V každé domácnosti časem vznikne hotový ručníkový mišmaš všech barev, což rozhodně nepůsobí vkusně. Přitom bílé ručníky jako v hotelu nejsou bezpodmínečně nutné! Ale již omezení na dvě barvy hodně pomůže optickému zdokonalení vaší koupelny.

4. Dokonalost je dotvářena detaily

Příklad: WC štětka z plastu se sice dá výhodně koupit v každé drogerii, ale právě na malých detailech byste ve vaší koupelně šetřit neměli. Zkuste WC štětku vyrobenou v kombinaci plastu a kovu, kde vousy samotné štětky jsou skryty v elegantním válcovém kontejneru. To samé platí o vodovodní baterii. Nemusíte mít pozlacené kohoutky, ale také ne obyčejnou směsnou baterii z hobby-marketu.

koupelna 03

WC štětka Blomus AERO z nerezové oceli

5. Minimum dekorace

Zde platí pravidlo, čím méně, tím lépe. Pokud chcete koupelně propůjčit osobitý nádech, úplně stačí jeden nebo dva dekorační prvky. Ty pak mohou být i velké a výrazné.

6. Bezbariérová sprcha v úrovni podlahy

Sprchových kout bez vaničky v úrovni podlahy se skleněnými stěnami je velmi praktický pro uživatele všech věkových kategorií. Navíc koupelnu opticky zvětší a působí velmi elegantně.

koupelna 04

Sprchový kout Ambiente od firmy Kaldewei

7. Více světelných zdrojů

Zhodnoťte vaši koupelnu správným osvětlením. Jedna stropní lampa je sice praktická, ale elegantnější a útulnější je ovšem více světelných zdrojů.

koupelna 05

Koupelna navržená firmou my lovely BATH planner


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se