Šikovný montovaný sklípek z Holandska

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_1

Firma Weltevree vyvinula v projektu Groundfridge důmyslný izolační a chladicí systém pro skladování vína, ovoce, zeleniny a sýrů.

Je to v podstatě montovaný sklípek, který může nahradit až 20 lednic a je cenově dostupný. Kromě ventilace a volitelného osvětlení nepoužívá ke svému provozu žádnou elektřinu. Naopak využívá tepelně izolačních účinků půdy a vody, aby udržel po celý rok vnitřní teplotu mezi 10 a 12 stupňů C.

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_2

Pro stále větší počet lidí vyznávající životní styl šetrný k přírodním zdrojům je to vynikající volba. Sklípek je vodotěsný, odolný proti škůdcům a je vybaven řízeným nuceným větráním s možností regulace teploty a vlhkosti, které lze ovládat pomocí aplikace z mobilního telefonu. Ručně laminovaná polyesterová skořápka je doplněna o dřevěné zábradlí a poličky. Jiná varianta obsahuje pás LED osvětlení a skříň.

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_3

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_4

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_5

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_6

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_7

Groundfridge, finalista soutěže 2015 Dutch Design Awards, splňuje nároky lidí, kterým přirostl k srdci zdravý životní styl spočívající ve vaření z čerstvých a kvalitních surovin od místních výrobců. Se sklípkem Groundfridge odpadají starosti s jejich správným dlouhodobým skladováním a udržením čerstvosti. Floris Schoonderbeek (zakladatel Weltevree) nepřetržitě objevuje a zkoumá nové způsoby, možnosti a materiály, které by zlepšili a obohatili kvalitu prostředí našich domovů.

Co to vlastně je a jak to funguje?

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_8

Groundfridge je sklípek zasypaný zeminou s přirozeným chlazením a nezávislým provozem. Využívá izolačních vlastností zeminy a chladící účinky podzemní vody. To umožní, aby teplota uvnitř sklípku zůstala stabilní 10 – 12 stupňů C po celý rok a vytvořili se tak ideální podmínky pro skladování ovoce, zeleniny, vína, sýrů, kysaného zelí a kvašených okurek. Groundfridge vlastně jen využívá lidstvu již několik tisíciletí známý přírodní princip.

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_9

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_10

Úložná kapacita je 3.000 litrů, což odpovídá 20 lednicím, tedy zhruba 500 kg jídla, což představuje sklizni ze zeleninové zahrady o rozloze 250 m2. Pro představu - dvě desítky lednic energetické třídy A spotřebují celkem 6.620 kWh za rok. Za to bychom v České republice zaplatili (při ceně elektřiny 4,24 Kč/kWh včetně DPH pro rok 2015 a sazbu D02d) celkem 28.000 Kč. Chlazení pomocí strojů vždy bylo a dosud je energeticky náročné, takže proč nevyužít sílu přírody, která je zdarma?

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_11

Potom, co je Groundfridge dodán a dopraven k vám, tak se usadí do vykopané jámy. Zemina odstraněná z jámy se navrší na sklípek, aby na něm vytvořila 1 metr silnou vrstvu, takže žádnou zeminu nemusíte z pozemku nikam vyvážet. Instalace sklípku Groundfridge nevyžaduje stavební povolení.

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_12

Produktová specifikace:

Funkce: Samostatně fungující podzemní sklípek s konstantní teplotou okolo 10 oC
Rozměry: Průměr: 228 cm, Hmotnost: 300 kg
Materiál: Ručně laminovaný polyester
Instalace a doprava: Na vyžádání
Možnosti: Groundfridge může být dodán se skříní a osvětlením
Dostupné od podzimu 2015

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_13

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_14

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_15

Šikovný montovaný sklípek z Holandska_foto_16

Článek v anglickém originále si můžete přečíst zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se