Taky věčně hledáte klíče? Nalézejte je mobilem

Je ráno. Vstávám a spěchám. Dnes ráno mě čeká porada se šéfem. Musím přijít včas. Moment… kde mám klíče? Tady nejsou, v kapse bundy taky ne. Kam jsem je jenom mohl položit?

To snad není možné, to se musí stát zrovna teď? Manželka mi vždycky říkává: „Kdybys klíče dával na jedno a to samé místo, nemusel bys je pořád hledat.“ To se lehce řekne, ale obtížně provádí.

Taky věčně hledáte klíče? Foto 01

Pro toho, kdo není schopen ani ochoten ukládat důležité věci, jako jsou klíče, peněženka nebo pouzdro s doklady každý den na jedno a to samé místo, mám jednu radu, pořiďte si pomůcku zvanou Tile a budete v klidu. Jedná se malý plastový přívěsek, který má v sobě zabudovaný čip pro komunikaci prostřednictvím Bluetooth. Když přívěsek připojíte ke klíčům a spárujete ho s mobilním telefonem, můžete pohledem na displej určit přibližnou polohu klíčů, či směr odkud signál vychází. A protože má přívěsek v sobě zabudovaný i malý reproduktor, začne hrát melodii, kterou na sebe upozorní. Dosah Bluetooth signálu je 30 metrů, což je víc než dostatečná vzdálenost pro hledání předmětů i ve velkých bytech nebo kancelářích.

Taky věčně hledáte klíče? Foto 02

Přívěsek Tile můžete dát ke klíčům, do peněženky nebo přilepit na pouzdro s doklady apod. Spolu s telefonem, kam nahrajete příslušnou aplikaci, má několik funkcí: Kromě již zmíněného prozvánění svých věcí, můžete opačně pomocí přívěsku prozvánět svůj mobil, když ho nemůžete najít. Mobil se rozezní, i když je zapnut na tichý chod. Aplikace také automaticky zaznamenává poslední polohu vašich věcí (tedy vašich přívěsků), kdy je váš telefon zaznamenal naposledy. Například v práci zjistíte, že vám chybí peněženka. Pokud vám aplikace sdělí, že se naposledy nacházela u vás doma v čase, kdy jste odcházeli, můžete být klidní. Peněženku jste cestou do práce nikde nevytratili. Pokud by vám pohled na displej telefonu ukázal polohu na mapě někde mezi vaším domovem a pracovištěm, peněženku jste ztratili právě tam.

Taky věčně hledáte klíče? Foto 03

Pokud si Tile zakoupí dostatečné množství uživatelů, byla by vytvořena síť, která by mohla sloužit i pro hledání ztracených předmětů. Pokud byste nahlásili ztrátu konkrétního přívěsku, mohl by být lokalizován automaticky pomocí dalších uživatelů, kteří by jej zrovna měli v dosahu. Získali byste tak přibližně alespoň jeho polohu. Tato služba je 100% diskrétní, takže nikdo kromě vás neví, že danou věc hledáte.

Celý článek (v angličtině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se