Časté dotazy k foukané izolaci

Díky letité praxi a více než 28 300 realizací v celé České republice jsme vybudovali značnou znalostní databázi možných problémů a jejich řešení, jak pro oblast foukané minerální izolace, tak i přidružených oblastí zateplení domů.

Na nejčastější dotazy našich klientů odpovídáme níže, ale všem vám doporučujeme nahlédnout do bohaté sbírky fotografií a videoklipů, protože obrázek vydá za tisíc slov.

Mám dřevěný strop s dutinou. Jak zajistíte, že se izolace dostane všude?

Izolujeme maximálně na 4 metry daleko od vstupního otvoru tak, abychom měli 100% jistotu, že se izolace dostane všude. K realizaci používáme speciální zrcátka na vizuální kontrolu zafoukání. Máme zkušené pracovníky (více než 28 tisíc realizací od roku 1995).

Stavím bungalov. Unese strop izolaci?

Ano, foukaná izolace MAGMARELAX® má optimální objemovou hmotnost 33kg/m³. Nehrozí tedy poškození sádrokartonových podhledů. Každou konstrukci individuálně posoudí náš technik a navrhne optimální výšku izolace. Takovou, aby nedošlo k přetížení stropu. U novostaveb standardně doporučujeme výšku okolo 35 cm.

Je možné přes izolaci udělat prostupy na elektriku? Lze s izolací manipulovat?

Je lepší mít veškeré prostupy hotové ještě před foukáním izolace. Nicméně i dodatečnou instalaci např. elektrických kabelů či vzduchotechniky lze u vazníkových konstrukcí provést, ovšem je třeba počítat s částečnou ztrátou tepelně izolačních vlastností.

Co světla, kabely?

Kabely v izolaci mohou být bez problémů. Samotné teplo ze světla izolaci nijak nevadí. Materiál je nehořlavý.

Nezávazná poptávka nebo dotaz zde!

Když to nafoukáte, dá se po izolaci chodit?

Nedá. Izolace patří do skupiny měkkých izolačních materiálů, po kterých se obecně nedá chodit, stejně jako po izolačních rohožích. Pokud ale klient potřebuje pochůznost, máme pro něj izolační podlahu.

Žerou vaší izolaci myši?

Nežerou. Hlodavcům minerální izolace nechutná, není napuštěná žádnou chemií. Je však třeba upozornit, že to není prostředek proti hlodavcům. Je třeba zajistit, aby se do prostoru půdy žádní hlodavci ani jiná zvířata nedostali, mohlo by dojít k poškození izolace.

Je materiál zdravotně nezávadný?

Ano je. Jedná se o prvovýrobek bez jakýchkoliv zdraví škodlivých látek. Na rozdíl od papíru či minerálních recyklátů neobsahuje MAGMARELAX® žádné zbytky formaldehydových lepidel či jiných karcinogenních látek.

Jak se chová materiál, když do něj zateče voda?

Materiál je dokonale odolný vodě, proto po navlhnutí opět vyschne a voda ho nezničí. Co je důležité, že nezmění vlastnosti. Dokonce izoluje i jako mokrý, ale ne tak dobře.

Nezávazná poptávka nebo dotaz zde!

Četl jsem, že si u vás můžu zajistit „oměření“. Co to je?

Poskytujeme ho bezplatně a nezávazně. Přijede technik, podívá se vám na strop vašeho domu, proměří ho a může (ale nemusí, pokud o to nebudete mít zájem) vám spočítat, jaká by byla do zateplení investice. Rozhodně doporučujeme.

Jak se dozvím, kolik to stojí?

Nejlepší je zavolat na naši bezplatnou poradenskou linku nebo poslat e-mail a zajistit si „oměření“ s naším odborníkem. Každý dům je jiný a vyžaduje individuální návrh opatření, přípravy atd. Proto není možné patřičné informace sdělit do telefonu. Kvalitní lékař také nedokáže ordinovat po telefonu.

Jakou formu úhrady upřednostňujete?

Upřednostňujeme platby bankovním převodem. Pokud však nelze bezhotovostní způsob úhrady provést, je možné zaplatit cenu díla poštovní poukázkou. V některých případech požadujeme úhradu zálohy předem a následně doplatek po provedení a předání díla. Platební karty prozatím nepřijímáme.

Jak moc dopředu si musím izolaci zajistit. Chci to stihnout ještě do letošní zimy.

Co nejdříve a pokud možno hned na jaře. Máme volněji, startuje stavební sezona a můžete si vybrat lepší termíny realizace. Před zimou realizujeme i více než 3 tis. m3 izolace za jeden měsíc a musíme rozšiřovat výrobu. Na jaře a v létě je to více v klidu.

Jakou mi dáte záruku?

Na rodinné domy dáváme standardně záruku 10 let.

Nezávazná poptávka nebo dotaz zde!

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy