Vazníková střecha, haly

 • Máte pocit, že vám střechou utíká teplo?
 • Uvažovali jste o navýšení izolace, ale mezi vazníky se nedá dostat?
 • Potřebujete zlepšit ekonomiku výroby, tedy ušetřit za vytápění?

Pokud má váš dům nebo výrobní hala střechu tvořenou vazníky, je možné, že vám uniká spousta tepla. Vazníkové stropy se izolovaly pomocí desek, ale mezi nimi jsou často mezery. Těmito tepelnými mosty utíká teplo a tedy i peníze. Pokud chcete ušetřit za vytápění nemalé částky a tím zlepšit ekonomiku svého podnikání, doporučujeme navýšit izolace stropu. Foukaná magmarelaxová izolace neprodyšně obepne vazník a během jednoho dne máte po starostech.

Vazníková střecha, haly

Izolace MAGMARELAX® ROCK
Souvislé obepnutí ventilace
Hadice kterou se dopraví izolaceMagmarelax® ROCK
Dřevěné vazníky
Jaromír měří výšku izolace

Prohlédněte si fotogalerii z realizace

Izolace vazníkové konstrukce


Největší výhody:

 • Vysoké úspory energie – ekonomicky nejvýhodnější opatření
 • Dokonale souvislá vrstva bez tepelných mostů
 • Díky foukání se izolace dostane do nepřístupných míst
 • Z jednoho vstupu zateplíme celou střechu
 • Hotovo za 1 den bez nepořádku, hluku a narušení provozu
 • Nesléhá a není jí třeba ošetřovat, kontrolovat, neztrácí funkčnost
 • Snadno překryje stávající vrstvy starých desek
 • Rychle se vrátí – velké úspory už po první zimě
Nezávazná poptávka

Vazníková střecha a její izolace

Historie

Vazníky nejsou produktem posledních 15 let. Technologie vazníkových konstrukčních prvků je daleko starší. Dříve se používaly vazníky sbíjené, dnes se dohromady spojují pomocí lisovaných destiček. Výhody jsou v lehkosti, dostupnosti a možnosti překlenout velké rozpony. Materiál nemusí být vždy dřevo. Existují také montované či svařované ocelové vazníky, nebo vazníky z betonu. Z hlediska izolace je největší problém v kvalitě izolační vrstvy. Mezi prvky byly používány nekvalitní izolace často ledabyle rozložené tak, aby se neřeklo. Vidět kvalitně zateplenou vazníkovou střechu je dokonce i dnes vzácností. Zpravidla mezi deskami izolace vidíme 1-2 cm velké mezery a ve složitějších místech izolace zcela chybí.

Proč ne desky, ale foukanou minerální izolaci

Izolační desky jsou nepochybně kvalitní materiál. Problém je jejich montáž. Vazníková střecha je velmi složitá, a proto se prakticky nedá dokonale zateplit z desek. Nové technologie dutinových nebo jinak foukaných minerálních izolací, jako jsou např. MAGMARELAX® ECO, to snadno dokáží. Postupným nafoukáváním vzniká jednolitá a ničím neporušená vrstva izolace bez mezer a tepelných mostů. Lze tvrdit, že 30 cm z desek neizoluje tak, jako 30 cm nafoukané izolace. To všechno bez zbytečného nošení materiálu na půdu, odpadů a dalšího nepořádku. Z jednoho otvoru se opraví izolace celé střechy.

Užitek

Dodatečné opravy stávajících izolací na halách a domech s vazníky jsou nejvíce ekonomicky zajímavým opatřením pro úspory vytápění. Poměr plochy stropu je často vysoký, a tedy úniky jsou velké. Pokud jim dokážeme zamezit, ušetříme. Jako druhotné efekty je zmenšení námrazy v zimě. Ušetříme za opravy okapů a snížíme riziko pádu rampouchů. V létě se haly často přehřívají. To má vliv na ekonomiku, např. v zemědělských provozech, kde díky vedru dochází k úhynům zvířat.

Rizika

Použitý materiál musí být kvalitní, nenasákavý a hlavně nesléhavý. To znamená, že vrstva i po letech zůstane pořád stejná. Řada materiálů na současném trhu slehne, nebo slehne při navlhnutí v jarním a podzimním období.

Vhodné materiály

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví, prohlédne půdu a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy