O foukaných minerálech

Technologie foukaných minerálních izolací přišla do Čech v roce 1995. Do té doby se nepřístupné konstrukce buď neizolovaly nebo se izolovaly klasicky pomocí rohoží a desek. Výhody foukání jsou nesporné. Před dům přijede nákladní automobil, natáhne se hadice až na místo aplikace izolace. Pokud se jedná o dutinu, tak až do dutiny. Do rozvlákňovacího stroje umístěného na automobilu se dávkuje materiál a ten se pomocí vzduchu transportuje až do konstrukce.

Výhody foukaných minerálních izolací

Je to rychlé, bez odpadů a zbytků. Pro zákazníky tato technologie znamená velkou úlevu. Už žádné lešení, nošení materiálu přes obytné prostory, velký úklid atd. Za jeden den je zpravidla hotovo a co je podstatné, účinek je okamžitý.

Proč foukáme výhradně minerál

Když jsme se v roce 1995 rozhodovali, jaký materiál zvolíme, rozhodli jsme se pro minerální vlákna. V té době v České republice nikdo minerální vlákna foukat neuměl. Na trhu byla jen vlákna z papíru. Rozhodli jsme se, že upřednostníme kvalitu, trvanlivost a odolnost proti vodě a ohni před nižší cenou suroviny, kterou mají papírové izolace. Musíme sice klientům vysvětlovat, proč musí vydat více za zateplení, ale jsme přesvědčeni, že je to správné.

Minerál má unikátní, ničím nenahraditelné vlastnosti zejména v oblasti sléhání. Vrstva zůstává beze změny i v náročných místech, kde dochází k otřesům například u letišť a frekventovaných cest.

V roce 2010 se nám podařilo do výroby zařadit jako prvním v Evropě ekologický materiál pro volné foukání označený Magmarelax® ECO. Vlákna tohoto materiálu jsou čistě bílá a neobsahují pojiva na bázi ropy. Řadí se mezi nejvyšší ekologický standard na světě.

Výroba minerálního izolačního vlákna

Výroba skelného izolačního vlákna

 
Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy