O teple

Už na základní škole v hodinách fyziky jsme se učili o tom, že teplo stoupá vzhůru. Teplejší vzduch se drží v horních částech místností a budov, a naopak chlad se drží u podlahy. Teplo si hledá každou skulinku, kudy by z domu uniklo. Vše souvisí se zákonem zachování energie, kdy energie (tedy i teplo) proudí z míst s vyšším potenciálem do míst s nižším potenciálem. Laicky řečeno z místa, kde je více teplo do místa, kde je méně teplo. Pokud tomu chceme zamezit, musíme unikajícímu teplu postavit do cesty nějakou překážku. Nejefektivnější a zároveň nejsnadnější cesta, jak zamezit úniku tepla z domu, je zateplení stropu.

Výhody zatepleného stropu

V zimním období udrží zateplený strop draze zaplacenou energii uvnitř domu a sníží náklady na vytápění o 30 procent. V horkých letních dnech, které jsou v naší zemi již běžné, se naopak zateplením stropu zbavíte nepříjemného horka v místnostech pod střechou. Chytrým a trvalým řešením, tedy je tepelná izolace stropu.

Princip tepelné izolace stropu

Schéma principu tepelné izolace stropu

Profesionálně zateplený strop

Nejefektivnější a zároveň nejsnadnější cesta, jak zaizolovat strop je foukaná izolace. Strop se tím totiž izoluje zcela rovnoměrně, takže ve stropní konstrukci již nebudou žádné tepelné mosty, které by teplo v zimě odváděly nebo v létě přiváděly. Izolaci stropu vám provedou naši zkušení profesionálové během tří hodin za plného chodu domácnosti.

Odborné zateplení stropu a dutých obvodových stěn

Odborné zateplení stropu a dutých obvodových stěn (pokud jsou v objektu přítomny)


Graf vývoje cen plynu pro spotřebitele od roku 2009

Vývoj ceny zemního plynu včetně DPH pro dům s průměrnou spotřebou 39 MWh/rok

Vývoj ceny zemního plynu

Distributor: GasNet, s.r.o.
Dodavatel: Innogy (bývalá RWE)
Tarif: Innogy plyn STANDARD


Vývoj ročních úspor za spotřebovaný zemní plyn pro zateplený jednopodlažní dvougenerační dům o podlahové ploše 190 m²

Vývoj ročních úspor za spotřebovaný zemní plyn

Vývoj celkových úspor za vytápění zemním plynem od roku 2009 do roku 2020

Vývoj celkových úspor za vytápění zemním plynem

Kolik ušetříte zateplením stropu?

Kdyby si majitel jednopodlažního dvougeneračního domu o podlahové ploše 190 m² nechal v roce 2009 zateplit strop foukanou izolací, uspořil by během následujících 11 let více než 160 000 Kč.

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy