Pultová, plochá šikmá střecha

 • Nemůžete v létě kvůli vedru spát?
 • Je vám v domě v létě vedro a v zimě zase zima?
 • Cítíte, že v zimě vám teplo utíká z domu?
 • Vše vám vyřeší zateplení střechy

Ploché pultové střechy se už na jaře a hlavně v létě hodně přehřívají. Prostor pod střechou se rozpálí a v noci se pod ní nedá spát. V zimě je v horních patrech naopak zima, protože teplo uniká z domu pryč. Řešení je přitom rychlé a na dosah ruky. Do prostoru mezi střechou a stropem lze aplikovat foukanou izolaci. Tím se vytvoří vrstva, která odstíní horko v létě a nechá vás konečně v klidu vyspat. V zimě je tomu naopak. Draze zaplacené teplo zůstane uvnitř domu a vy budete mít pohodu celý rok.

Pultová, plochá šikmá střecha

Plochá (pultová střecha)
Hadice kterou se dopraví izolaceMagmarelax® ECO
Dutina kam se musí vlézt
Vikýř pro vstup do střechy
Roman u vikýře ploché střechy

Prohlédněte si fotogalerii z realizace

Izolace pultové střechy


Největší výhody:

 • Odstraní přehřívání místností v létě
 • Ušetří vám za vytápění v zimě
 • Celý rok pohoda bydlení a v zimě uspoříte za vytápění
 • Nemusíte investovat do drahé klimatizace
 • Za jeden den máte problém vyřešený
 • Není nutné přestavovat střechu, pouze do ní vlézt
 • Zároveň s izolací provedete také revizi střešní konstrukce
 • Rychle návratná investice, která vydělává už následující zimu
Nezávazná poptávka

Zateplování pultových plochých střech, zkušenosti, výhody a omezení

Historie

Ploché střechy mají velké výhody, oproti klasické šikmé střeše. Především umožňují snadnou kontrolu a údržbu střechy. Po střeše se dá projít, pokud potřebuje opravit, jde to zpravidla snadno. Dům vypadá moderně, ploché střechy se dají architektonicky dovést téměř k dokonalosti. V minulosti provázel boom plochých střech bohužel také nedostatek kvalitních materiálů. To je důvod, proč je třeba vlastnosti starších domů s plochými střechami dohnat a to nehovoříme jen o izolaci proti vodě. Faktem zůstává, že jedním z častých problémů je provoz v létě, kdy majitele obtěžuje velké vedro.

Co udělat s pultovou střechou jako první krok

V každém případě doporučujeme do každé střechy udělat vstup. Stačí obyčejný vikýř, který dokáže bezpečně zabudovat každý šikovný pokrývač. Pokud je střecha nová a je ještě v záruce, je správné požádat dodavatele a nechat ho vybudovat vstup. Prostor pod střechou se často stane domovem vos nebo kun a pokud do něj nemůžeme vstoupit, je to problém. Nenechte se přemluvit, že to nemá smysl. Jednoznačně vikýř doporučujeme.

Užitek

Pokud se do střechy aplikuje vrstva foukané izolace např. MAGMARELAX® ROCK, znamená to, že budete mít dokonale souvislou bariéru, která vám odstíní vedro v letních měsících. Budete moci konečně klidně usnout a ráno se vzbudíte odpočatí a svěží. MAGMARELAX® ROCK je navíc protipožární, takže nemusíte mít obavu o bezpečnost celé střechy. Efekt se dostaví ihned a po první zimě ucítíte změnu i ve vaší peněžence. Při dnešní úrovni cen energie můžete ušetřit až několik tisíc korun za zimu.

Rizika

Je třeba zamezit přístupu zvířat. Kuna ani myš sice minerální izolaci nežerou, ale mohou jí poničit. Pokud vám firma bude tvrdit, že celý prostor půdy vyizoluje z jednoho místa, vyberte si jinou. U pultové ploché střechy to není možné. Naši pracovníci často doslova podlézají trám v polovině střechy, aby měli jistotu, že materiál bude všude rovnoměrně rozprostřen.

Vhodné materiály

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví, prohlédne půdu a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy