Dutá střecha panelových domů

 • Promrzá vám v zimě byt?
 • Nemůžete v něm udržet teplo?
 • Platíte hodně za vytápění?

Pokud bydlíte v paneláku a byt vám v zimě prochladá, máme pro vás řešení. Zateplete strop svého domu foukanou izolací MAGMARELAX®. Dokážeme využít dutinu ve střeše a účinně jí vyplnit izolací. Nemusíte montovat izolační podhledy ani rozebírat celou střechu. Za jeden den máte hotovo a to všechno bez starostí a nepořádku. Znamená to, že teplo stoupající vzhůru už nebude dále utíkat z vašeho bytu pryč. V zimě budete mít příjemné teplíčko a ještě ušetříte za topení. V létě vás naopak izolace ochrání před vysokými teplotami v bytě.

Dutá střecha panelových domů

Vrchní panel střechy
Dutina kam se musí vlézt
Milan v dutině panelové střechy
Hadice dopravující izolaci
Nafoukaná základní vrstvaMagmarelax® ROCK

Prohlédněte si fotogalerii z realizace

Největší výhody:

 • Odstraní prochládání bytu zejména v zimě
 • Ušetří vám za vytápění
 • Nemusíte rozebírat celou střechu
 • Bez nepořádku a lešení
 • Hotovo rychle – za 1 den i s otevíráním a zavíráním střechy
 • Možnost přidat odvětrávací prvky do střechy – pokud je třeba
 • Okamžitý efekt – už v průběhu izolace je znát rozdíl
 • Rychle návratná investice, která vydělává už následující zimu
 • Ochrana před prostupem vysokých teplot přes střechu do bytu
Nezávazná poptávka

Izolace panelákových střech s průleznou dutinou

Historie

Panelové domy patří v bývalém Východním Bloku k velice často používaným stavbám. Od 70. let minulého století zajišťují bydlení desetitisícům občanů naší republiky. Bydlení v „paneláku“ má své výhody, ale také problémy. Mezi nevýhody patří bydlení ve vyšších patrech pod střechou. Jednak je to vysoko zejména tam, kde není výtah, jednak v bytech často bývá zima a nedají se účinně vytopit. Naopak v létě při vysokých teplotách je v těchto prostorách teplo, až nedýchatelno. Je to důsledkem konstrukce střech, které nebyly dimenzované na dnešní ceny tepla a prostup tepla v parných letních dnech. Pokud tedy izolační vlastnosti střechy nedoženeme, nelze ani mluvit o možných úsporách za topení, ani o bezpečnějším a kvalitnějším bydlení.

Kde to jde snadno a kde složitě

Pokud má panelový dům střechu s dutinou, která je průlezná, lze využít moderní technologie magmarelaxových foukaných izolací. Do střechy se vyřeže několik otvorů (to vždy zajištuje odborná firma, schopná také opravit izolaci proti vodě) a nekvalitní vrstva se přefouká novou izolací. To je technicky náročné, ale rychlé a ověřené řešení. Problém nastává u střech, kde je dutina malá cca 25 cm a menší. Tyto střechy je třeba izolovat na horní straně, což je technicky náročnější a také dražší. To, jaký typ střechy máte, vám je schopen určit technik při prohlídce na místě.

Užitek

Výhoda řešení je zejména v okamžité úlevě. V bytech se nemusí přetápět. Všichni, co někdy bydleli v panelovém bytě, znají zvlhčovače vzduchu zavěšené na topení. To, že se nemusí tolik topit, zajistí zdravější bydlení. Výdaje za topení půjdou dolů už následující zimu. V teplých parných dnech izolace dokáže snížit teplotu dokonce o několik stupňů. Není potřeba kupovat drahou klimatizaci pro pohodlnější bydlení v letních měsících. Efekt se dostaví také tam, kde majitelé byty nevyužívají celý rok a také v podlaží, které je druhé od střechy. Tepelné poměry v domě se začnou vylepšovat.

Rizika

Jednoznačně odbornost. Zásahy amatérských firem do dvouplášťových střech jsou odborníkům dobře známy. Většinou se jedná o nevhodně zateplené dutiny, kde byly přerušeny větrací poměry a střecha přestala dobře fungovat. Doporučení je tedy jasné, vsadit na dodavatele, který má jak s otevíráním tak i se zavíráním střechy s izolací víceleté zkušenosti.

Vhodné materiály

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví, prohlédne půdu a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy