Dutá střecha panelových domů

 • Promrzá vám v zimě byt?
 • Nemůžete v něm udržet teplo?
 • Platíte hodně za vytápění?

Pokud bydlíte v paneláku a byt vám v zimě prochladá, máme pro vás řešení. Zateplete strop svého domu foukanou izolací Magmarelax®. Dokážeme využít dutinu ve střeše a účinně jí vyplnit izolací. Nemusíte montovat izolační podhledy ani rozebírat celou střechu. Za jeden den máte hotovo a to všechno bez starostí a nepořádku. Znamená to, že teplo stoupající vzhůru už nebude dále utíkat z vašeho bytu pryč. V zimě budete mít příjemné teplíčko a ještě ušetříte za topení.

Dutá střecha panelových domů

Vrchní panel střechy
Dutina kam se musí vlézt
Milan v dutině panelové střechy
Hadice dopravující izolaci
Nafoukaná základní vrstvaMagmarelax® ROCK

Prohlédněte si fotogalerii z realizace

Největší výhody:

 • Odstraní prochládání bytu zejména v zimě
 • Ušetří vám za vytápění
 • Nemusíte rozebírat celou střechu
 • Bez nepořádku a lešení
 • Hotovo rychle – za 1 den i s otevíráním a zavíráním střechy
 • Možnost přidat odvětrávací prvky do střechy – pokud je třeba
 • Okamžitý efekt – už v průběhu izolace je znát rozdíl
 • Rychle návratná investice, která vydělává už následující zimu
Nezávazná poptávka

Izolace panelákových střech s průleznou dutinou

Historie

Panelové domy patří v bývalém Východním Bloku k velice často používaným stavbám. Od 70. let minulého století zajišťují bydlení desetitisícům občanů naší republiky. Bydlení v „paneláku“ má své výhody, ale také problémy. Mezi nevýhody patří bydlení ve vyšších patrech pod střechou. Jednak je to vysoko zejména tam, kde není výtah, jednak v bytech často bývá zima a nedají se účinně vytopit. Je to důsledkem konstrukce střech, které nebyly dimenzované na dnešní ceny tepla. Pokud tedy izolační vlastnosti střechy nedoženeme, nelze ani mluvit o možných úsporách za topení.

Kde to jde snadno a kde složitě

Pokud má panelový dům střechu s dutinou, která je průlezná, lze využít moderní technologie magmarelaxových foukaných izolací. Do střechy se vyřeže několik otvorů (to vždy zajištuje odborná firma, schopná také opravit izolaci proti vodě) a nekvalitní vrstva se přefouká novou izolací. To je technicky náročné, ale rychlé a ověřené řešení. Problém nastává u střech, kde je dutina malá cca 25 cm a menší. Tyto střechy je třeba izolovat na horní straně, což je technicky náročnější a také dražší. To, jaký typ střechy máte, vám je schopen určit technik při prohlídce na místě.

Užitek

Výhoda řešení je zejména v okamžité úlevě. V bytech se nemusí přetápět. Všichni, co někdy bydleli v panelovém bytě, znají zvlhčovače vzduchu zavěšené na topení. To, že se nemusí tolik topit, zajistí zdravější bydlení. Výdaje za topení půjdou dolů už následující zimu. Efekt se dostaví také tam, kde majitelé byty nevyužívají celý rok a také v podlaží, které je druhé od střechy. Tepelné poměry v domě se začnou vylepšovat.

Rizika

Jednoznačně odbornost. Zásahy amatérských firem do dvouplášťových střech jsou odborníkům dobře známy. Většinou se jedná o nevhodně zateplené dutiny, kde byly přerušeny větrací poměry a střecha přestala dobře fungovat. Doporučení je tedy jasné, vsadit na dodavatele, který má jak s otevíráním tak i se zavíráním střechy s izolací víceleté zkušenosti.

Vhodné materiály

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví, prohlédne půdu a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy