O společnosti IP Polná


Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. se v současné době sestává z těchto hlavních divizí: Izolace, Revitalizace bytových domů, Energetické projekty a IP Invest.

Divize IZOLACE

V oblasti izolací patří k největším dodavatelům u nás. Pravidelně realizuje na trh více než 40.000 m3 foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové produkty české a americké výroby jako je PAROC a Knauf. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry. Posláním společnosti je šetřit energii a pracovat vždy odborně, kvalitně s použitím těch nejkvalitnějších surovin.

Divize REVITALIZACE

Divize REVITALIZACE bytových domů se zaměřuje především na energeticky úsporná a další stavební opatření na nepanelových bytových domech (izolace stropů, fasádní systémy, výměny výplní stavebních otvorů, opravy hydroizolací základů, lodžií a balkonů, soklů, střech atd.). Např. za rok 2011 bylo realizováno přes 26.000 m2 kontaktních zateplovacích systémů, přes 19.000 m3 izolačního systému Magmarelax, téměř 8.000 m2 pochozích stropních systémů a 1.500 m2 oken a dveří.
Každá zakázka představuje komplexní službu – od namodelování optimální varianty opatření, přes projektovou dokumentaci, zajištění financování, pomoc s vyřízením stavebního povolení až po stavební dohled nad vlastní realizací. Divizi tvoří tým zkušených stavebních odborníků, projektantů a projektových manažerů a v každém regionu ČR působí technicko-obchodní poradce.

Divize ENERGETICKÉ PROJEKTY

Divize ENERGETICKÉ PROJEKTY poskytuje všem segmentům zákazníků odborné energetické služby, přinášející úspory energie jak na stavební obálce budov, tak na jejich technických zařízeních. Jedná se např. o zpracování energetických auditů, posudků a studií, průkazů energetické náročnosti objektů, projektů, zajištění dotačního či úvěrového financování, energetický management apod. Energetičtí specialisté divize pomohli desítkám měst, obcí a výrobních podniků připravit, financovat a realizovat řadu opatření k úspoře energetických nákladů.

Divize IP INVEST

Divize IP INVEST vznikla již v roce 2012 na základě zúročení zkušeností z divize Revitalizace bytových domů. Hlavním cílem je vyhledání zajímavých lokalit pro výstavbu bytových komplexů. V současné době máme již několik investičních projektů, z nichž nejvíce aktuální je bydlení v samém centru Prahy v blízkosti Národního památníku na Vítkově, kde bude koncem roku 2014 zahájena výstavba polyfunkčního bytového domu.

Historie společnosti

Tři majitelé a současní jednatelé společnosti Josef Smejkal, Ladislav Apfelthaler a Ing. Radim Vaněk se v roce 1993 poprvé setkali při společné práci. Na začátku byly debaty o tom, zda se dá stavařina dělat poctivě a jak by šly věci dělat jinak. Když později zvažovali založení společnosti, každou neděli večer probíhalo plánování a diskuse nad budoucím byznysem. V den „D“, kdy padlo rozhodnutí, si na založení firmy museli každý půjčit 30 tisíc, protože v té době měli rodiny a dva z nich malé děti. „Začínat z ničeho je dobrá průprava pro život, dnes už je pro nás hůře představitelné jít do takového existenčního rizika, do jakého jsme se pustili tehdy. Měli jsme ale svojí víru a nadšení.“ Říká Ladislav Apfelthaler, jeden z majitelů. „Tři roky jsme si vypláceli 7500,- čistého a po dlouhou spoustu následujících let jsme všechny vydělané peníze znovu reinvestovali.“ Dále dodává.

Společnost začínala s produktem foukané minerální izolace. Dnes je majitelem značky MAGMARELAX a v roce 2014 překročil počet izolačních klientů 17 tisíc. Postupem času se firma rozšířila z původních 5 lidí na celkem 100. Má čtyři divize a to izolace, revitalizace bytových domů, energetické projekty a IP INVEST - developerské projekty. V roce 2014 po druhé v historii překonala obrat 200 milionů korun, z nichž 128 mil. tvořily příjmy z revitalizace bytových domů. Jako další z aktivit se v roce 2016 očekává dokončení developerského projektu bytového domu Rezidence Vitkovka v centru Prahy. Projekt byl zahájen v roce 2014, má 73 bytů včetně luxusních rezidencí a rozsáhlé komerční prostory. Plán tržeb jen pro tento projekt je 250 mil. korun.

Tři majitelé i nadále zůstávají ve společnosti. Společně s vedením se snaží udržet původní myšlenky a poslání, a to jít na věci jinak, poskytovat skvělé služby, budovat vztahy založené na podání ruky a důvěře a hledat nové cesty tam, kde ostatní tvrdí, že to nejde.

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy