Dutý dřevěný trámový strop

 • Je pro vás teplo stále dražší?
 • Máte pocit, že by váš dům potřeboval vylepšit izolaci?
 • Máte strop s dutinou, která je prázdná a nevyužitá?
Dutý dřevěný trámový strop

Pokud jste ještě nezateplili strop svého domu, udělejte to. Dřevěné stropy jsou často duté a tyto dutiny můžete snadno využít pro dodatečnou izolaci. Pokud se rozhodnete pro foukanou izolaci, nemusíte vyklízet celou půdu ani otevírat celý strop. Pro zateplení postačí jen udělat montážní otvory dle instrukcí technika, z kterého se dutiny plně a spolehlivě vyplní.

Dutý dřevěný trámový strop

Pavel právě vyplnil první dutinu
Prázdná dutina stropu
Hadice kterou se foukáMagmarelax® ROCK
Podlaha z fošen
Stropní dřevěné trámy

Prohlédněte si fotogalerii z realizace

Izolace dutého trámového stropu


Největší výhody:

 • Okamžitý efekt – v zimě je rozdíl poznat do hodiny
 • Doslova za hubičku – 10x levnější než izolace stěn
 • Není nutné vyklízet celou půdu
 • Ušetří doslova tisíce za vytápění
 • Rychlé – za 3 hodiny máte hotovo
 • Bez nepořádku – nezasahujeme do provozu domu
 • Při provedení zjistíme stav a kvalitu trámů
 • Rychle návratná investice, která vydělává už následující zimu
Nezávazná poptávka

Zkušenosti z oblasti izolování dutých trámových stropů v ČR od roku 1995

Historie

Duté stropy zhotovené z dřevěných trámů jsou u nás tradiční. Mohou být jednoduché i vícevrstvé, historické i nové. Dřevo je jedním ze základních stavebních materiálů. Dutiny ve stropech byly v minulosti vyplňovány hlavně plevami (odpad ze zpracování obilí), dále slámou, zbytky z kukuřice, ale také stavebním odpadem. Tyto věci strop zbytečně zatěžují, co je však horší, neizolují. Dokonce ani škvára, tak hojně používaná v 70. letech jako izolant, neizoluje. Na 10 cm kvalitní moderní izolace bychom museli použít 1,4 m škváry!

Moderní izolace ve stropech

Je to elegantní řešení. Nemusíte vyklízet půdu ani rozbourat celý strop a za den máte hotovo i s vytvořením otvorů. Hadice se jednoduše zastrčí do prostoru mezi trámy a foukaná izolace vyplní dutinu bez mezer a naprosto jednolitě. Od roku 1995 ceny tepla stále rostou a tak se upravila také stavební norma. Dnes izolace o síle 30 cm nejsou žádnou zvláštností. Proto řada našich klientů izolaci dutiny stropu ještě kombinuje s izolací na volnou plochu nebo pomocí nové izolační podlahy - Stropního systému MAGMARELAX®.

Užitek

Izolace dutin ve stropech poskytuje velmi elegantní a finančně nenáročnou možnost, jak zvýšit kvalitu bydlení, ušetřit za vytápění a zároveň nemuset v domě stavět. Je bez nepořádku, rychlá, ověřená časem. Navíc nedochází k dodatečnému dalšímu přitěžování stropu domu a tím horšení jeho statiky. Izolace stropu doporučujeme jako první krok k úsporám tepla.

Rizika

Rizika jsou v použitém materiálu a ne vše, co lze foukat, je vhodné do dutého dřevěného stropu, který dalších 100 let nikdo neotevře. Proto do těchto konstrukcí doporučujeme použít pouze ty nejkvalitnější suroviny. Pokud se investice do toho nejlepšího někde vyplatí, je to zcela jistě právě nepřístupný trámový strop. Není nic horšího, než opravovat izolace, které jsou slehlé na polovinu jejich původní výšky a při tom znovu zcela zbytečně otevírat strop. Vyplatí se připlatit si a naši klienti navíc dostanou až 15 letou záruku.

Vhodné materiály

Chcete více informací? Zašlete nám nezávaznou poptávku a náš technik vás navštíví, prohlédne půdu a navrhne řešení. Nezávazně a bezplatně!

Nezávazná poptávka

Pochvalte nás přátelům

Akční nabídky a slevy