Jak si svátky opravdu užít?

Jak si svátky opravdu užít? S prací na zahradě jsem v prosinci už skončili. Tentokrát pro Vás máme 9 rad, jak přežít Vánoce a nezbláznit se. Nacházíte se ve stadiu těsně před zhroucením? Zase vám přípravy na Vánoce daly zabrat? Poradíme vám, jak to všechno přežít a svátky si opravdu užít.

1. Zapomeňte na dokonale uklizený byt

Většina příslušnic starší generace je na nervy z toho, že nemá o Vánocích dokonale vygruntováno, vysmýčeno a každý šuplík vyložený čistým papírem. Pokud jste nestihli pozvat uklízecí četu, která by vám byt nablýskala, nehruťte se. On se totiž Vánocích udělá ještě větší nepořádek. Tak proč se nervovat předem? Stačí, když se pořádně utře prach, vytře a vyluxuje a trochu byt provoníte. Až bude tchyně kontrolovat prach, určitě bude spokojená.

2. Raději uklízejte duši

Když se začalo mluvit o konci světa, který nás už šťastně minul, mluvilo se také o tom, že by to měl být spíše zvrat v našem myšlení. Přerod od materiálních hodnot k duchovním. Tak proč bychom si trochu nezameditovali? Stačí, když urveme hodinku pro sebe a v ní si probereme, co jsme letos dělali špatně, co nám nevyšlo a proč to tak bylo.

3. Jděte ven

Letos je dost volného času o svátcích, což přímo vybízí k procházkám. I když na ně puberťáky nedostanete, užijte si je sami. Kdy jste naposledy byli ve Zlaté uličce na Hradě a kdy na nějaké výstavě? Stačí ale, když si zvolíte nějakou příjemnou hospůdku, k níž se jde aspoň dva kilometry. Uvidíte, jak si pročistíte hlavu.

4. Mluvte spolu

Když už budete mít vypnutá všechna ta on-line lákadla, nastane správný čas popovídat si. Po obědě si uvařte kávu a bavte se o tom, co vás v rodině zajímá. Třeba vymyslíte báječný plán na dovolenou příští rok. Prostě si tak trochu zafantazírujte, co byste si přáli v roce 2015 zažít nebo dokázat. Je fajn těšit se.

5. Nebuďte smutní kvůli dárkům

Budou letos chudé Vánoce? Neměli jste dost peněz na to, abyste pořídili synovi ten nejchytřejší telefon? Netrapte se tím. Lepší je vytvořit vánoční pohodu, i když jemu to budete těžko vysvětlovat. Snad pochopí, že prostě letos na velké dárky nemáte a že musí počkat na lepší časy. I maličkost potěší.

6. Zapomeňte na diety

To prostě k Vánocům patří, dobré jídlo, pití a sladkosti. Přece si nebudeme kazit svátky pojídáním müsli tyčinek. Ostatně jídlo, jak známo, zahání chmury, pokud by na vás nějaké padly. Stejně počítáte s tím, že od ledna začnete s dietou, tak proč byste si neudělali radost dozlatova propečenou kachničkou?

7. Vybočte ze stereotypu

Děti už jsou velké, není důvod zůstávat doma? Tak proč byste si letos neudělali Vánoce jinak? Jeďte na hory nebo do lázní, které mají štědrovečerní nabídku. Uvidíte, že to také pročistí vzduch ve vztazích. Nebo to udělejte jako Francouzi – jděte na večeři do příjemné restaurace s přáteli, se kterými proberete dovolenou.

8. Sepište si, co byste chtěli příští rok

Někteří lidé to tak dělají pravidelně. Sednou si a napíší na list papíru deset věcí, které by chtěli příští rok dokázat nebo získat. Udělají si tak jasno ve svých plánech a kupodivu se jim většina pak také vyplní. Přitom se také ohlédněte za uplynulým rokem, co vyšlo a co ne.

9. Nezapomeňte také na sebe

Buďte také trochu sobečtí a relaxujte tak, jak je vám to nejpříjemnější. Pokud rádi chodíte do fitka nebo do sauny, nic by vám v tom nemělo zabránit. Když rádi čtete, zalezte si s knížkou do postele a nenechte se rušit neustálými přáními rodiny. Jestliže jste neměli čas jít dlouho do kina, teď je ta správná doba. Prostě dělejte, co vás baví a co vám přinese radost.

Zdroj: www.blesk.cz


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se