6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 01

Koupelna je stále důležitějším místem našeho soukromí a oázou klidu. Už dávno si zde nechceme jen rychle vyčistit zuby nebo skočit pod sprchu, nýbrž se i uvolnit a odpočívat, zkrátka cítit se dobře. Právě tak jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Aby se tento dojem neomezoval jen na několik dní dovolené v roce, přinesli jsme vám dnes pár tipů, kterými můžete proměnit svoji koupelnu ve skutečný lázeňský ráj. Skvělá věc: Již pár malými změnami dosáhnete výrazného efektu.

1. Přírodní materiály

Trend hlásající návrat k přírodě se nezastaví ani před koupelnou, jak je ukázáno na úvodní fotografii. Vzdejme se dlaždic, plastů a kovu a utvořme naši koupelnu z přirozených materiálů, jako jsou dřevo, mramor, přírodní kámen, len, sisal a bavlna. Touto cestou vzniká přívětivé fluidum, jež kombinací moderního vybavení a jasných linií získává lázeňský nádech.

2. Denní světlo

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 02

Denní světlo je nejdůležitějším kritériem pětihvězdičkové koupelny. Pokud možno velká okna propouštějící dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu se skvěle hodí jak do koupelny, tak i do všech dalších místností. Kdo má strach o své soukromí, může pracovat s mléčným sklem, žaluziemi či s předsunutými světlíky, které zabraňují průhledu.

3. Go Green

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 03

Aby naše koupelna nebudila příliš sterilní dojem, bude naším nejspolehlivějším komplicem zeleň. Ta nejen že zlepšuje vnitřní klima, ale mimoděk i náladu a naše tělesné i duševní zdraví a v koupelně se postará o skutečný Wellness-Feeling. Důležité: Pro tuto místnost je třeba volit takové rostliny, které nemají problém s vyšší vlhkostí vzduchu.

4. Rafinované osvětlení

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 04

Vedle přirozeného světla hraje v koupelně důležitou roli i umělé osvětlení. Studené, nemilosrdné zářivky zde nemají co pohledávat. Pro dosažení poetického rozpoložení doporučujeme chytrou kombinaci přímého a nepřímého světla z co nejvíce různých světelných zdrojů.

5. Cosi osobitého

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 05

Abychom se cítili v naší soukromé wellness oáze opravdu výjimečně, měla by obsahovat cosi, co odráží naše záliby, naši osobnost. K tomu se hodí menší či větší detaily, které odliší naši koupelnu od ostatních. Zda to v této chvíli budou pestré akcenty oblíbené barvy, pěkně naaranžovaná sbírka parfémů, exotické suvenýry z poslední dovolené, nebo, jak je vidět zde, rustikální retro-industriální komponenty, záleží zcela na osobním vkusu. Fantazii se meze nekladou.

6. Drobnosti

6 skvělých tipů na renovaci vaší koupelny 06

Nakonec obracíme naši pozornost na zdánlivě nepatrné věci, které však způsobí markantní rozdíl a každou koupelnu promění v oázu pohodlí a klidu. Vysoce kvalitními, harmonicky rozvrženými doplňky jako jsou ručníky, vázy, koupelnové předložky, dávkovače mýdla, flakony a další, dosáhneme skvělých akcentů a perfektně ucelíme pětihvězdičkový dojem.

Článek v originále (v němčině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se