Super altán s doškovou střechou

Super altán s doškovou střechou 01

Představíme vám klenot, který by dokázal ozdobit snad každou zahradu. Tento velký altán, řekněme spíše zahradní dům představuje romantické místo pro snídaně, odpočinek ve stínu nebo večerní grilování s přáteli.

Autorem stavby je studio Rasenberg Exclusive z Holandska, jehož designéři hledali inspiraci v zahradních domech, které jsou velmi oblíbené hlavně na britském venkově. Altán je tvořen masivními dřevěnými trámy a doškovou střechou. Ta zde představuje hlavní designový komponent, který celému domu propůjčuje velice příjemný rustikální vzhled. Došky, kdysi hojně využívaný stavební prvek, se v moderní době staly spíše vzácností. O to více potěší, že se designéři rozhodli oživit tento tradiční kvalitní materiál.

Super altán s doškovou střechou 02

Asi každý, kdo v létě tráví hodně času na zahradě, jistě ocení nějaké místečko, kde by si ve stínu odpočinul. A právě tento dům k odpolední siestě přímo vybízí. Na zastřešené terase s pohodlnými proutěnými křesly si můžete užít vůni a atmosféru zahrady a přitom být ochráněni před sluncem, větrem nebo deštěm.

Super altán s doškovou střechou 03

V obývací části altánu se kromě křesel nachází také proutěné židle a dále stoly z dubového dřeva. Tohle je skvělé místo k posezení s přáteli nad šálkem kávy.

Super altán s doškovou střechou 04

Zde je detail nádherné vazby s doškovou střešní krytinou. Lustr z paroží nápaditě dotváří venkovský styl stavby.

Super altán s doškovou střechou 05

Na přípravu masa, zeleninových salátů a drinků přijde vhod kuchyňka. A teď už jen pozvat přátele na pořádnou grilovací party!

Super altán s doškovou střechou 06

Dokonalost se vším všudy. Altán je vybaven i sociálním zařízením.

Super altán s doškovou střechou 07

Velké skleněné stěny jsou částečně posuvné (porovnejte s prvním obrázkem). Rozsah otevření altánu tak můžete volit dle počasí a ročního období.

Celý článek (v němčině) je zde.


Pochvalte nás přátelům

Velká soutěž

Novinky a zajímavosti

Novinky a zajímavosti

ZDARMA na Váš email

zadejte Váš email, prosím

Pro využití online dotazu je nutný souhlas

Odhlášení z odběru

Už nechcete dostávat novinky a soutěžit o hodnotné ceny?

Odhlásit se